Pozytywne szkolenie psów

Mięsne Karmy dla Psów – BARF

Mięsne Karmy dla Psów –  BARF

 BARF – czyli naturalne karmienie surowym mięsem jako dieta została opracowana na podstawie wieloletnich badań nad odżywianiem się zwierząt przez dr Iana Billinghursta, australijskiego lekarza weterynarii.  Dieta BARF maksymalnie naśladuje naturalną dietę dzikich przodków psa. Dzisiejsze psy niczym pod tym względem się nie różnią i dlatego ich optymalną dietą powinno być surowe pożywienie. Dlatego też proponuje on aby 20-40% pożywienia psa składało się z mięsa, podrobów, warzyw i owoców a reszta – czyli 60-80 % z mięsnych kości (zwanych Raw Meaty Bones – RMB).

 Karmienie surowym pokarmem pozwala dostarczyć zwierzętom witaminy, minerały i niezbędne kwasy tłuszczowe omega 3,6 i 9 oraz enzymy, przeciwutleniacze i bakterie, niezbędne do prawidłowego funkcjonowania organizmu. BARF nie zawiera szkodliwych barwników, konserwantów oraz produktów zbożowych, które mogą zaburzać poziom cukru, co w konsekwencji z reguły prowadzi do zaburzeń w zachowaniu. Świeże, surowe warzywa i owoce dostarczają psu węglowodanów, a świeże mięso –   białka.

U psów żywionych mięsną dietą BARF zaobserwowano:

  1. lepszy stan zdrowia i kondycję fizyczną,
  2. świeży oddech, zmniejszoną ilość kamienia nazębnego,
  3. zdrowszą skórę, gęstą błyszczącą sierść o głębszej barwie  i pozbawioną nieprzyjemnego zapachu.
  4. że układ odpornościowy ulega poprawie, bowiem dieta zawiera dobrze zbilansowane kwasy i inne składniki odżywcze redukujące stany zapalne i zapobiegające infekcjom.
  5. że odchody, ze względu na dużą zawartość kości w diecie, są bardziej zwarte i o mniej intensywnym zapachu.
  6. że zwierzę traci nadmiar tkanki tłuszczowej i zyskuje pożądaną masę mięśniową.

Wymagane ilości zależą od wieku, metabolizmu i aktywności psa. Dorosły pies powinien dostać do 50 % surowych kości. Pozostałe 50 % stanowi mięso, ryby, owoce, jarzyny, wnętrzności i dodatki (witaminy). Szczenięta mają inne wymagania i potrzebują co najmniej 60% surowych kości a 40% innych składników. Psy, które maja problemy z uzębieniem mogą dostawać zmielone skrzydełka drobiowe (kości + skóra + mięso).

Psie Ranczo – wyłączny dystrybutor karm BARF na Gorzów Wlkp. i okolice.