Pozytywne szkolenie psów

Daisi

Daisi

Witamy. Chcielibyśmy serdecznie podziękować państwu Bruzdewicz z Psiego Rancza za  znalezienie nowych właścicieli dla naszego psa rasy cocker spaniel i fachową pomoc. Suczka Daisi była z nami 3,5 roku, w momencie kiedy pojawiło się w rodzinie dziecko, pies stał się agresywny w stosunku do dziecka, nie była przygotowana na pojawienie się nowego członka rodziny, nigdy nie była podana tresurze, ani szkoleniu.

Przy pierwszych oznakach agresji do dziecka poprosiliśmy o pomoc. Jednak straciliśmy zaufanie do psa a nasz strach o zdrowie dziecka był silniejszy, dlatego nie zdecydowaliśmy się na terapię. Prosimy o przemyślenie swojej decyzji o wyborze rasy psa oraz poddaniu go profesjonalnej tresurze od szczeniaka.

Rodziców którzy spodziewają się dziecka prosimy wcześniejsze przygotowanie psa na przyjście nowego członka rodziny, żeby nie doszło do sytuacji która miała miejsce w naszym przypadku.

Decyzja o oddaniu psa jest bardzo bolesna dla właścicieli jak i dla  zwierzęcia. Dobrze jeżeli znajdzie się ktoś kto adoptuje naszego psa, a co w przypadku kiedy musimy oddać psa do schroniska lub agresja psa jest tak duża że zwierzaka trzeba uśpić???

Jeszcze raz dziękujemy państwu Bruzdewicz za pomoc i profesjonalizm.