Pozytywne szkolenie psów

Fiona

Fiona

Szczerze i z pełną odpowiedzialnością polecam każdemu kto chce mieć w domu szczęśliwego i mądrego psa, Psie Ranczo w Gralewie.

Mam dwie labradorki Fridę i jej córkę Fionę. Potrzebowałam fachowej pomocy w ułożeniu Fiony ponieważ był to pies nadmiernie pobudliwy odzwierciedlenie ADHD u człowieka. Ciągle pobudzona, wiecznie coś gryzła, skakała na ludzi, nachalnie wręcz agresywnie wymuszała zainteresowanie swoją osobą. Miała trudności ze skupieniem uwagi przez co nie przyswajała prostych komend. Na szkolenie do Psiego Rancza w Gralewie trafiłam zupełnie przypadkiem przeglądając w Internecie strony o tematyce ‘psiaczej’.

Pierwsze spotkania odbywały się u mnie w domu bo przecież trzeba było zapanować nad Fiony emocjami. W ciągu kilku minut  moja diablica zmieniła się w skoncentrowanego na nauce psa. Cierpliwie wytłumaczono mi jak zrozumieć potrzeby psa i przekazywać mu swoje wymagania. Efekty były widoczne po pierwszym spotkaniu. Szkolenie polegało na nagradzaniu psa za wykonanie komend. Za smakołyk Fiona by oddała duszę diabłu więc szybko opanowała podstawowe komendy jak: siad, zostań, nie wolno, przestała skakać na ludzi, wskakiwać do łóżka czy wylegiwać na fotelach. Nie jest jeszcze idealnie ale cały czas nad nią pracuję. Teraz jeżdżę trzy razy w tygodniu ze swoimi dwiema labradorkami do Gralewa w celu socjalizacji z innymi psami. Moje psy zawsze z niecierpliwością czekają na kolejne zajęcia. Pozytywna atmosfera spotkań w Psim Ranczu sprawia, że nie tylko psiaki ale też właściciele czują się dobrze i swobodnie. Psie Ranczo polecam każdemu zarówno ze zwierzakami z problemami jak i z tymi bezproblemowymi.

Dziękuję i pozdrawiam Jola z Fridą i Fioną.