Pozytywne szkolenie psów

Negra

Negra

Nasza Negra znalazła swój dom dopiero w wieku około 5 miesięcy. Pochodzi z hodowli kennelowej, gdzie miała do czynienia jedynie z opiekunką, jej mężem i psami.   Kontakt z nowymi ludźmi nie kojarzył jej się dobrze. Po przyjeździe do Gorzowa nerwowo (nadmiernie bojaźliwie) reagowała na każdą nowość – dźwięk, człowieka, sytuację.. ….

Chcąc wyjść z nią na spacer trzeba było stosować podstępy, aby zachęcić ją do wyjścia spod kanapy.  Bardzo bała się klatki schodowej, na której można było spotkać nieznajomą osobę, nowy dźwięk, hałas…

Pierwsza wizyta była ponad godzinnym oczekiwaniem na jej wyjście spod kanapy, pod którą się zabunkrowała w obawie „złego nowego osobnika”. Aby można było zobaczyć psa w celu oceny jej zachowań wyszliśmy do pobliskiego parku. Tam widziałam pierwsze próby przełamania jej barier strachu – jak powinno to wyglądać za każdym razem. Byłam pod dużym wrażeniem.

Teraz – po upływie ponad pół roku – nie mogę powiedzieć, że nasza Negra jest zupełnie innym psem, ale wiele z jej zachowań mogłoby mnie do tego upoważniać.

Cenne wskazówki jak powinno wyglądać nasze zachowanie w odniesieniu do niektórych jej reakcji  daje niesamowite rezultaty. Aż dziwne jak bardzo może być to proste i logiczne.

Pani Kasia oraz jej mąż – moim zdaniem – są prawdziwymi pasjonatami tego co robią, a na dodatek prawdziwymi  przyjaciółmi  naszych zwierząt i nie tylko  Smile.

Serdecznie polecam wszystkim miłośnikom i właścicielom zwierząt skorzystanie z „Psiego Rancza” w Gralewie, ich porad i usług.  Jestem pewna, że będziecie Państwo zdumieni rezultatami i wynikami swoich czworonożnych pociech Laughing

Ewa i Negra