Pozytywne szkolenie psów

X-man

X-man

Od czerwca 2012 roku jestem właścicielką wspaniałego psa amstaffa o imieniu X-MAN. „X” jak zwykliśmy go nazywać nie jest moim pierwszym amstaffem. Kiedy mały szczeniaczek pojawił się w moim domu, znając charakter i temperament tej rasy,  od razu założyłam, że potrzebna będzie fachowa pomoc w ułożeniu niesfornego malucha. Dowiedziałam się, że niedaleko Gorzowa, w Gralewie istnieje Psie Ranczo.

Już pierwsza wizyta w naszym domu sprawiła, ze zdecydowałam się oddać moje zwierzątko w fachowe ręce Pani Kasi. X-MAN rozpoczął naukę w psim przedszkolu. Już na pierwszych zajęciach zdominował rówieśników i został przeniesiony ‘karnie’ do grupy psów dorosłych. Obawiałam się, że taki mały piesek, mający wtedy niespełna cztery miesiące zostanie niezaakceptowany przez grupę starszych kolegów. Doświadczenie trenera i doskonała znajomość psich zachowań  rozwiały natychmiast moje obawy. X-MAN bardzo szybko się zaadoptował w nowej grupie.

Zajęcia w Psim Ranczu ogromnie przyczyniły się do postępów wychowawczych X-MAN’a.  Dzięki nim oraz  i cennym radom nauczyłam się, jak należy postępować z małym, niesfornym uparciuchem. Mój pupilek robi postępy, jest coraz posłuszniejszy i choć jeszcze wiele pracy przed nami, jestem pewna, że wyrośnie na mądrego  i posłusznego psa.

Bardzo ważnym elementem szkolenia psa jest socjalizacja. Warunki jakie stwarza Psie Ranczo pozwalają w sposób bezpieczny integrować się psom różnych ras i spożytkować niesamowite pokłady energii drzemiące w każdym z „uczniów”. Wszystkim, którzy pragną wychować swoje zwierzę na mądrego towarzysza życia gorąco polecam Psie Ranczo w Gralewie.

Asia i X-MAN